درباره جلال سمیعی

جلال سمیعی – روزنامه‌نگار – استراتژیست محتوا، رسانه و ارتباطات
(پیش‌تر طنزپرداز و برنامه‌ساز رادیو و تلویزیون)
*
من جلال سمیعی هستم؛ سال‌ها کارم روزنامه‌نگاری و طنزنویسی برای مطبوعات و سایت‌ها و البته نگارش و سردبیری در رادیو و تلویزیون ایران بوده است. مدتی هم مدیر پروژه‌ی راه‌اندازی یک شبکه‌ی اجتماعی تخصصی در حوزه‌ی هنری بودم.
به عنوان یک طنزپرداز قبل‌ازاین، کمی در حوزه‌ی پژوهش کارکرد رسانه‌ای طنز، کارهایی کرده‌ام؛ از جمله پایان‌نامه‌ی کارشناسی ارشدم در رشته‌ی علوم ارتباطات اجتماعی را با موضوع بررسی روش‌ها و کارکردهای طنز و شوخ‌طبعی در آگهی‌های تجاری رادیو نوشته‌ام، که مدتی بعد در کنفرانس انجمن بین‌المللی طنز در دانشگاه مونترآل در ۱۳۹۶ هم پذیرفته و آنلاین ارائه شد. مدتی‌ست روی کارکردهای طنز و شوخی در توییتر فارسی، تحقیق می‌کنم؛ بخشی از این پژوهش در کنفرانس بین‌المللی طنز استونی هم پذیرفته شد، اما به دلایلی که در تحریم‌های ۱۳۹۷ ایران بهتر از من می‌دانیدشان، فرصت ارائه‌‌ش فراهم نشد.
حالا مدت‌هاست تمرکزم بر مدیریت و مشاوره‌ در زمینه‌ی استراتژی محتوا و رسانه در سازمان‌ها و برندهاست؛ مشاور ارشد هیات‌مدیره‌ی گروه توسعه فناوری نوروز هستم، هم‌بنیان‌گذار استارتاپ‌های راهنمای کتاب، ازکتاب، سلریار و… همیشه یک یادگیرنده‌ از رسانه‌ها.
اگر خواستید قصه‌تان را برای مخاطبان‌ و مشتریان‌تان دقیق‌تر تعریف کنید، شاید بتوانم پیشنهادهای جذابی بدهم؛ چون به ارتباطات یکپارچه‌ی بازاریابی ایمان دارم.

سوابق کاری جلال سمیعی را در جابینجا و لینکدین می‌توانید با جزییات ببینید.
https://jobinja.ir/user/JalalSamiee
https://ir.linkedin.com/in/jalalsamiee
*
Jalal Samiee
Media and Content Strategist;
Journalist, Ex Satirist 😉