هشت صبح ـ چهارشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۲ ـ روزنامه‌ی هفت صبح

دوستان خبر داده اند که قرار است فروش سیگار را در دکه های روزنامه فروشی ساماندهی کنند.
یک _ در سال هی پیش می آید که هفته ای که در آن هستیم، اسمش هفته بدون دخانیات است و این حرف ها برای مصرف رسانه ای لازم و اجتناب ناپذیر است.
دو _ وقتی یک چیزی در کشور ساماندهی می شود، باید منتظر نتایج درخشانش بود؛ چند سال قبل آمدند جای توقف خودروها در تهران را ساماندهی کنند؛ یک سری خط کشیدند و چند تابلو و دکه گذاشتند و یک سری آدم های مشکوک که اسم شان پارکبان بود؛ پارکبان ها تعدادی قبض داشتند و حتی جریمه هم می کردند گاهی و مهم ترین دغدغه شان در ساماندهی این بود که از راننده ها پول بگیرند؛ نهایت ماجرا هم این شد که کلی پارکبان قلابی و خودجوش در شهر پیدا شد.
سه _ با توجه به بند دو، باید دعا کنیم که ساماندهی سیگار فروشی در دکه های مطبوعاتی یا اتفاق نیفتد، یا دوستان در هنگام رسیدگی به موضوع، در نظر بگیرند که در برخی دکه ها چیزهای مخدر تر از سیگار هم فروخته می شود و کسی هم نگرانی ندارد.
چهار _ با توجه به تیراژ نشریات در ایران و تعداد کم خوانندگان مطبوعات، نگرانی این است که فردا اگر نگذارند هیچ دکه ای سیگار بفروشد، دیگر بیشتر دکه ها تعطیل کنند و بروند روی جعبه و کنار خیابان سیگار فروشی کنند… آن وقت مطالعه در ایران کم تر می شود و دولت مجبور است برای افزایش متوسط زمان مطالعه در ایران برای هر نفر، آمار خواندن تابلوهای شهری و قبض های تلفن و آب و برق را هم بکشد روی مطالعه.
پنج _ با توجه به بند چهار، بیایید از دولت بخواهیم که برای آن که جامعه ای سالم داشته باشیم، سیگار فروختن را در دکه های روزنامه فروشی آزاد بگذارد؛ برای ساماندهی هم می شود دولت ترتیبی اتخاذ کند که هر نشریه با یک نخ سیگار فروخته شود تا کاری فرهنگی هم انجام شده باشد.
شش _ با توجه به بند پنج، هر سیگاری هم یک بسته سیگار اگر خواست، باید به او یک روزنامه در کنارش بدهند
هفت _ متوجه شدید که مسئولان همیشه تهدیدها را به فرصت تبدیل می کنند… اگر متوجه نشدید با چوب بیفتم دنبال تان.

4 thoughts on “هشت صبح ـ چهارشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۲ ـ روزنامه‌ی هفت صبح”

 1. فرهاد تمدن

  من که سیگارم را از داروخانه می خرم. نمی دونستی داروخانه سیگار می فروشه؟ چوب آخر را خیلی خوب آمدی. متن هات همیشه دسته اولن.همینشو دوست دارم.

 2. آقای سمیعی ما قدممون شوره اکسپت نمیکنی ریکوئستو؟

  1. Jalal Samiee

   خانم عطیه ریکوئست کجا را می‌فرمایید؟

 3. سلام بر شما استاد گرامی
  شما که بسی هنرمندانه می نویسید شکی نیست
  ولی ما سیگاری نیستیم!!!!!!
  آیا می شود به وبلاگ من هم تشریف بیاورید؟؟ انشای طنز و شعرطنز هم می نویسم.
  میشه نظرات باارزشتان را در وبلاگم بفرمایید.؟؟؟؟؟؟
  آیا میشود لطفا آیا؟؟؟؟!!!!!!!!

Comments are closed.