#استراتژی_محتوا؛ کپی‌کار با کپی‌رایتر فرق دارد عزیزم -۱۲

content-low

 

به نظر می‌رسد نگرانی بسیاری برندها این است که برای رسانه‌هایی که در فضای مجازی و واقعی دارند، چه‌طور باید محتوا تامین کنند؛ واقعیت هم این است که تامین یا تولید محتوا هزینه و دردسر زیادی دارد؛ بسیاری از اکانت‌های شبکه‌های اجتماعی برندها با مراجعه به گوگل عزیز و همیشه مهربان کارشان را راه می‌اندازند و به‌دلایل نداشتن بودجه و حوصله و البته اهمیت، با برداشتن متن یا عکس و طرح آماده ستاره‌ای دیگر به آسمان محتوای وب می‌افزایند.

اما سوای ماجراهای کوچک‌تر شدن هرروزه‌ی دنیا و این که دیگر ممکن است افشای کپی کردن‌ها و دزدیدن‌ها سریع اتفاق بیافتد، مسیر محتوایی هدف شما یا همان استراتژی محتوا هم بعید است با محتوای تامینی و اهدایی (!) رعایت شود. این‌جاست که #استراتژی_محتوا نقشه‌‌ی راه شما را برای تولید و تامین کم‌هزینه و بهینه برای رسانه‌های برند و سازمان‌تان مشخص می‌کند.

در واقع وقتی از استراتژی محتوا حرف می‌زنیم، منظورمان سندی‌ست که بتواند دستورالعمل عملیاتی روابط‌عمومی و شبکه‌های اجتماعی شما برای تولید و تامین و بازنشر پیام‌تان باشد. چیزی که بسیاری از برندها با دادن هزینه‌های گزاف مالی و حیثیتی، تازه به لزوم تدوین‌ش پی می‌برند.

درباره‌ی این موضوع بیشتر خواهم نوشت؛ به‌ویژه تجارب بانمکی که در کشورمان سراغ دارم.

راستی منبع عکس بالا این‌جاست :)) http://www.hattrickpr.co.uk/storytelling/how-video-can-help-your-content/

*

جلال سمیعی – استراتژیست محتوا

#ContentStrategy #PublicRelations #SocialMedia