هشت صبح ـ روزنامه‌ی هفت‌‌صبح ـ دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۳ ـ درباره‌ی هواپیماهای خصوصی

اصل خبر را بخوانید و به پیش بینی های خبر هم توجه ویژه ای مبذول فرمایید؛
به زودی هواپیماهای دونفره با قیمت بین ۵۰۰ تا ۸۰۰ میلیون تومان از سوی بخش خصوصی وارد کشور می‎شود و شرایط جدیدی را در بخش حمل و نقل هوایی به‌وجود می‌آورد.
به گزارش خبرنگار مهر، هواپیمای فوق سبک برای اولین بار ۱۴ سال پیش وارد کشور شد و تعدادی از علاقه مندان به پرواز را به خود جلب کرد. در حال حاضر بیش از ۲۴۰ هواپیمای فوق سبک در ایران موجود است که بخش زیادی از مردم اطلاعی از چگونگی خرید و پرواز با این هواپیماها ندارند. ضمن آنکه قیمت این هواپیماها از برخی از خودروهای لوکسی که در سطح شهر دیده می‌شود کمتر است.
اما اکنون بخش خصوصی با همکاری سازمان هواپیمایی کشوری اقدام به واردات این هواپیماها و آموزش علاقه مندان به پرواز با این هوپیماها کرده است که همین امر در آینده نزدیک بازار پرواز با این هواپیماها را رونق زیادی می‌دهد.
بر اساس اعلام شرکت واردکننده این نوع هواپیماها، یک هواپیمای دونفره با نرخ ۵۰۰ تا ۸۰۰ میلیون تومان به فروش می‌رود که قیمت آن بستگی زیادی به آپشن‌هایی دارد که برروی آن قرار می‌گیرد، بنابراین خریدار می‌تواند بین مدل های مختلف این هواپیما سفارش دهد.
باک این هواپیماها ۱۱۰ لیتر ظرفیت دارد و از بنزین سوپر خودرو برای آن استفاد می‌شود بطوریکه با یک باک بنزین، این هواپیما می‌تواند مسیر ۴ ساعته رفت و برگشت به کیش را طی کند. در واقع این هواپیما با سقف پروازی بیش از یک هزار کیلومتر در تمام نقاط ایران به جز فرودگاه‌های پرترافیک مانند مهرآباد می‌تواند نشست و برخاست کند.

احتمال اول: با توجه به مسائل همیشگی هواپیماها در ایران، در نظر بگیرید که فردا کلی از هموطنان همان طور که برای سبد کالا صف می کشند، برای دریافت هواپیمای دونفره هم ردیف بشوند؛ مطلوب است ترسیم شرایط امنیت آسمان تهران و دیگر شهرها در این صورت.

احتمال دوم: شما در بالکن نشسته اید و دور از چشم همسر یا مادر یا حتی فرزندتان دارید سیگارکی دود می کنید و به زندگی فحش واریز می کنید؛ ناگهان یک هواپیمای دونفره که بوق هم ندارد، می آید و مثل پشه می رود توی دهانتان.

احتمال سوم: یک نفر چندین هواپیمای دونفره خریده است و به امید فروش در بازار آزاد انبارش کرده؛ بچه نوجوانش در یک صبح بارانی پنهانی سوار یکی شان می شود و مثل اتوبوس های شرکت واحد فاجعه آفرین می شود.

نکته انحرافی: با توجه به آزادسازی قیمت بلیت پروازها، احتمالا خیلی ها می روند هواپیمای شخصی می خرند؛ فقط ما نگران این هستیم که هواپیماها را در مسافرکشی خطی تهران هم به کار بگیرند. قیمت ها بدجور می رود بالا.

2 thoughts on “هشت صبح ـ روزنامه‌ی هفت‌‌صبح ـ دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۳ ـ درباره‌ی هواپیماهای خصوصی”

Comments are closed.