پرش به محتوا

بایگانی

بایگانی اسفند, ۱۳۸۹

در این برنامه با جلال سمیعی دبیر اجرای نخستین جشنواره وبلاگهای طنز و آقای محمد علی مومنی کارشناس طنز درباره‌ی این جشنواره صحبت شده است.

می‌توانید برنامه را آنلاین بشنوید یا دانلود کنید.

«جلال سمیعی» در طنز چهره‌ی آشنایی است. کار در چند حوزه از جمله مطبوعات، رادیو، تلویزیون و وبلاگ‌ها را خیلی خوب تجربه کرده است و در حوزه‌ی کارهایی اجرایی نیز سوابقی دارد.

جلال عضو ثابت و قدیمی گروهی بود که با هم وارد رادیو شدیم و بسیاری کارهایی دیگر را تجربه کردیم. او در مباحث تئوریک طنز خوب مطالعه کرده است و پیش‌تر گزیده‌ای از طنزهایش را با عنوان «و غیره» منتشر کرده است و یکی دو کتاب طنز در دست انتشار دارد.

با او پیرامون زندگی‌اش، طنز، رادیو، تعریف‌اش از شوخ‌طبعی و… گفت‌وکرده‌ام  که می‌توانید از سایت رادیو «ایران صدا» بشنوید و دانلود کنید.

سابقه‌ی ده ساله‌ ظهور وبلاگ‌های فارسی و گسترش روزافزون این رسانه‌، حوزه‌ای جدید و بسیار مهم را در انتشار محتوای رسانه‌ای و فرهنگی ایجاد کرده است. دفتر طنز حوزه‌ی هنری با هدف ارج نهادن به طنز گران‌سنگ فارسی در این حوزه‌ جدید انتشار محتوا در فضای مجازی (اینترنت)  نخستین جشنواره‌ی طنزهای وبلاگی را برگزار می‌کند.

این جشنواره با انتخاب نهایی پنج وبلاگ برگزیده‌ی طنز و با معیارهای زیر برای داوری، برگزار خواهد شد:
1ـ رعایت موازین اخلاقی و ارزشی و مقررات رسانه‌های کشور
2ـ تولید محتوای خلاقانه با توجه به مبانی طنز
3ـ درست‌نویسی
4ـ تأثیرگذاری در معرفی طنز هدفمند و فاخر
5ـ تعامل با مخاطب
6ـ هماهنگی قالب، فرم و  محتوا
7ـ استفاده‌ مناسب از قابلیت‌های فضای مجازی و عناصر وبلاگی
8ـ به‌روز رسانی منظم
ـ به پنج وبلاگ برگزیده، انواع لپ‌تاپ (به‌ترتیب از پانزده میلیون‌ ریالی تا ارزان‌تر) اهدا خواهد شد.


ـ حضور وب‌سایت‌ها در جشنواره آزاد است.


» علاقمندان می‌توانند برای ثبت وبلاگ و آثار خود فرم زیر را دانلود کرده و پس از تکمیل فرم آن را به آدرس info@daftaretanz.com ارسال کنند.


:::: دانلود فرم شرکت در نخستین جشنواره وبلاگ‌های طنز ::::

چند هفته‌ای می‌شود که عصرها در رادیو سلامت، یک برنامه‌ی زنده‌ی کوتاه طنز اجرا می‌کنم با نام «سرتون سلامت»؛ این برنامه شنبه‌ تا چهارشنبه‌ی هر هفته از موج 103.9 اف‌ام زنده پخش می‌شود و البته در سایت رادیو سلامت هم پخش زنده‌ی این شبکه هست.

از امروز این برنامه هرروز ساعت    17:45    تا      18    روی آنتن خواهد رفت و آخرین بخش هرروز این شبکه خواهد بود.

این سایت چند روزی ترکیده بود ولی به لطف دوست عزیزم زنده شد باز.

مجموعا ما زنده‌ایم هنوز.