Categories
طنز

تا حدودی کذب محض است

مروری بر خبرهای هفته‌‌ی گذشته به شما نشان می‌دهد که دارند درست می کنند کلا؛ نمونه‌های آماری هم نشان می‌دهد که هر کس شکی در درستی آمار داشته باشد، لابد یک غرض و مرضی دارد؛ چون مسئولان همیشه راستش را گفته‌اند.

سوژه‌ی امروز هم این است که وزیر راه، مسکن و شهرسازی در حاشیه‌ی بازدید خود از مصلای تهران گفته است: من ممنوع‌المصاحبه هستم، اما کفش‌هایم که واکس ندارد، نشان می‌دهد چقدر کار می‌کنم.

این ابتکار عمل در ارائه‌ی گزارش کار از سوی بالاترین مقام یک وزارتخانه می‌تواند به عنوان الگو برای سایر دستگاه‌های خدمتگزار استفاده شود و پیشنهادهای این ستون هم به شرح زیر است؛

_ معاون وزیر (…) در امور تکذیب و توجیه با نشان دادن درزهای زیر بغل پیراهنش افزود: همان طور که دوربین‌های شما نشان می‌دهد در سه ماه گذشته ما پیشرفت بزرگی در خدمت‌رسانی به مردم شریف ایران داشته‌ایم و ان‌شاء‌الله در نشست خبری بعدی از درزهای دیگری در سطوح بالاتر هم رونمایی خواهد شد.

_ سخنگوی سازمان (…) با اشاره به خوردگی‌های در عقب ماشین شخصی رئیس این سازمان تاکید کرد که دوندگی‌های مسئولان این سازمان برای حل معضلات مردم تا چپه شدن خودروها ادامه خواهد داشت و این سازمان تا آخرین خودرو از تعقیب حقوق مردم دست نخواهد کشید.

_ یک مقام آگاه در وزارت (…) در تماسی خودجوش با خبرنگار ما بدون هیچ مقدمه‌ای افزود: اگر برخی جریانات بخواهند همچنان به شیطنت خود و هجوم به ایشان به عنوان وزیر خدمتگزار و صبور ما ادامه بدهند، ما آشپزخانه‌ی ایشان را در معرض دید عموم و قضاوت رسانه‌ها قرار خواهیم داد تا ببینند که ایشان حتی مدت‌هاست فرصت پختن و خوردن غذای گرم را در خانه ندارند و دائما دارند برای خدمت به مردم از بیرون غذا می‌گیرند. تماس مقام آگاه با گریه‌ی شدید وی ناتمام ماند.

_ روابط عمومی وزارت (…) و (…) اعلام کرد خبر مربوط به مردودی تنها دختر آقای وزیر به علت نداشتن شهریه تا حدودی کذب محض است.